banknoty na blacie

Bierzemy kredyt dla firm w Idea Bank

Kredyt dla firm to często najlepszy sposób na zdobycie środków na finansowanie bieżącej działalności firmy lub niezbędnych inwestycji. Doskonale zdają sobie z tego sprawę banki, których oferta kredytów dla firm jest coraz bogatsza. Tak jest w przypadku Idea Banku, który przygotował dla przedsiębiorców kilka różnych ofert kredytowych. Czy warto z nich skorzystać?

Jaką ofertę dla przedsiębiorców ma Idea Bank?

Idea Bank przygotował dla przedsiębiorców kilka rodzajów kredytów dla firm. Dzięki temu większość przedsiębiorców znajdzie w tym banku ofertę, która będzie odpowiadała potrzebom jego firmy. Przedsiębiorcy mogą złożyć w Idea Banku wniosek o następujące kredyty:

  • Kredyt FAIR,
  • Kredyt dla Przedsiębiorców,
  • Limit dla Przedsiębiorców,
  • Kredyt dla Profesjonalistów,
  • Finansowanie dla Spółek.

Przyjrzyjmy się bliżej każdemu z nich.

Na czym polega Kredyt FAIR od Idea Banku?

Kredyt FAIR to kredyt obrotowy w postaci linii w rachunku bieżącym. Maksymalna kwota w przypadku tego kredytu dla firm to 500 000 zł, a okres kredytowania wynosi 12 miesięcy z możliwością przedłużenia go o kolejny rok. Uzyskane w ramach kredytu FAIR środki przedsiębiorca może przeznaczyć na bieżące wydatki firmy.

Czym jest Kredyt dla Przedsiębiorców od Idea Banku?

Kredyt dla Przedsiębiorców to kredyt obrotowy w wersji ratalnej. Przedsiębiorca może liczyć na środki w wysokości do 400 000 zł, a ich spłata może zostać rozłożona aż na 8 lat. Uzyskany kredyt można przeznaczyć na dowolny cel związany z prowadzeniem firmy. Kredyt dla Przedsiębiorców skierowany jest do osób, które od co najmniej roku prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą.

Jak działa Limit dla Przedsiębiorców od Idea Banku?

Limit dla Przedsiębiorców ma formę kredytu obrotowego w rachunku bieżącym. Idea Bank oferuje w tym przypadku kwotę do 500 000 zł przyznawaną na 12 miesięcy, z opcją przedłużenia o kolejny rok. Aby otrzymać Limit dla Przedsiębiorców, firma musi działać na rynku od co najmniej 12 miesięcy.

Na czym polega Kredyt dla Profesjonalistów od Idea Banku?

Idea Bank stworzyła Kredyt dla Profesjonalistów z myślą o osobach, które wykonują wolne zawody. Z tej oferty mogą skorzystać lekarze, w tym lekarze weterynarii, prawnicy czy komornicy sądowi. W ramach tego kredytu mogą oni liczyć na kwotę w wysokości do 500 000 zł, której spłatę można rozłożyć na maksymalnie 8 lat.

Czym jest finansowanie dla spółek od Idea Banku?

W Idea banku znajdują się także oferty limitów w rachunku czy kredytów obrotowych skierowanych do spółek. W tym przypadku, jeśli kwota kredyty dla firmy będzie mniejsza niż 500 000 zł, bank nie będzie wymagał od spółki przedstawiana dodatkowych zabezpieczeń.

Ile kosztuje kredyt dla firm w Idea Banku?

Koszt kredytu dla firm w Idea Banku zależy przede wszystkim od rodzaju kredytu, o jaki wnioskuje przedsiębiorca.

W przypadku Kredytu FAIR prowizja za rozpatrzenie wniosku i gotowość środków oraz oprocentowanie kredytu wynoszą 0%, o ile firma realizuje wpływy w Idea Banku. Natomiast prowizja za udzielenie limitu czy jego odnowienie wyniesie 7,99%.

Ogólnie rzecz biorąc, Idea Bank nie pobiera opłat za rozpatrzenie wniosku, ale koszt prowizji za uruchomienie czy udzielenie kredytu waha się od 1,99 do 2,99%. Z kolei odnowienie kredytu to także koszt od 1,99%. Z kolei w przypadku Limitu dla Przedsiębiorców prowizja za gotowość środków wynosi 0,15% miesięcznie. Oprocentowanie Kredytu dla Przedsiębiorców zaczyna się natomiast od 5,5%. W przypadku finansowania spółek na oprocentowanie składa się opłata w wysokości co najmniej 5% oraz WIBOR 12M.

Najważniejsze jednak jest to, aby koszty kredytu dla firm poznać przed zawarciem umowy kredytowej. W ten sposób nie damy się zaskoczyć niespodziewanym opłatom.

>> Sprawdź również koszty faktoringu dla firm.

Jak uzyskać kredyt dla firmy w Idea Banku?

Chyba nie ma osoby, która nie złościłaby się na ogrom formalności, jakie często muszą być dopełnione, aby firma otrzymała niezbędny kredyt. Idea Bank doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego stara się, aby uzyskanie kredytu było nie tylko szybkie, ale i nieskomplikowane. Przede wszystkim sam wniosek o kredyt dla firm można złożyć przez internet. Ważne jest natomiast, aby zawczasu przygotować takie dokumenty jak wyciąg z:

  • rachunków firmowych z ostatnich 6 miesięcy,
  • KPiR lub ewidencji przychodów za obecny i ubiegły rok.

Na podstawie złożonego wniosku Idea Bank określi zdolność kredytową firmy i podejmie wstępną decyzję kredytową. Jeśli będzie ona pozytywna, bank skontaktuje się z przedsiębiorcą, aby potwierdzić jego dane i zweryfikować tożsamość. Gdy ten proces przebiegnie pomyślne, pozostanie tylko podpisanie umowy kredytowej.

Warto pamiętać, że kredyt dla firm od Idea Bank to także szereg dodatkowych usług dla przedsiębiorców. Bank oferuje na przykład takie usługi jak Idea Cloud, program do faktur czy wirtualny sejf. Oczywiście nie każdy przedsiębiorca potrzebuje tego typu usług, ale poszukując odpowiedniego kredytu dla firm, warto przyjrzeć się również takim dodatkowym korzyściom.